Policia e Kosovës njofton se viktima mashkull ka raportuar se në Termocentralin Kosova B, persona të panjohur e kanë sulmuar me gurë dhe si pasojë ka pësuar lëndime dhe ka pranuar tretman mjekësor.

Në raportin policor thuhet se sipas viktimës të dyshuarit kishin djegur një shtëpizë ku është dashur të intervenonin zjarrfikësit për të shuar zjarrin.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe janë duke hetuar rastin./Telegrafi/