LAJMI I FUNDIT:

Sulm me thikë në një spital në Kinë, dy të vdekur dhe mbi 20 të lënduar

Sulm me thikë në një spital në Kinë, dy të vdekur dhe mbi 20 të lënduar

Nga një sulm me thikë në një spital në jugperëndim të Kinës, kanë humbur jetën të paktën dy persona dhe 21 tjerë janë lënduar.

Sulmi me thikë ndodhi në orën 11:37 në spitalin Zhenxiong në provincën Yunnan, ka njoftuar policia kineze, transmeton Telegrafi.

Imazhet e publikuara nga gazeta kineze The Paper treguan një burrë në të zeza, duke mbajtur thika në të dyja duart brenda spitalit.

Policia tha se i dyshuari është nga qyteti Poji në Zhenxiong, por mbetet e paqartë nëse sulmuesi është arrestuar.

Raportet e medias shtetërore më herët thanë se 23 persona u plagosën, por zyrtarët e kanë rishikuar numrin e tyre në rënie.

“Aktualisht, të plagosurit po marrin trajtim në spital. Hetimet janë duke vazhduar”, thuhet në njoftimin e policisë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Çfarë dihet për samitin për paqe në Ukrainë? Cilat shtete nuk e nënshkruan dokumentin final dhe çfarë përfshin ai?

Çfarë dihet për samitin për paqe në Ukrainë? Cilat shtete nuk e nënshkruan dokumentin final dhe çfarë përfshin ai?

Botë
E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

Amerika
Putin premton paqe me Ukrainën, por Kievi duhet të plotësojë dy kushte

Putin premton paqe me Ukrainën, por Kievi duhet të plotësojë dy kushte

Evropa
Zelensky: Nëse Rusia largohet nga Ukraina, bisedimet e paqes i fillojmë nesër

Zelensky: Nëse Rusia largohet nga Ukraina, bisedimet e paqes i fillojmë nesër

Botë
Netanyahu kundërshton ndalimin e luftimeve gjatë ditës me qëllim hyrjen e ndihmave në Gazë

Netanyahu kundërshton ndalimin e luftimeve gjatë ditës me qëllim hyrjen e ndihmave në Gazë

Botë
Luftime të ashpra në Vovchansk ndërsa trupat ukrainase rrethojnë njësitë ruse

Luftime të ashpra në Vovchansk ndërsa trupat ukrainase rrethojnë njësitë ruse

Botë
Kalo në kategori