LAJMI I FUNDIT:

Sulm nga lartësia, rusët s’iu shpëtojnë predhave të ushtrisë ukrainase në fushë të hapur

Sulm nga lartësia, rusët s’iu shpëtojnë predhave të ushtrisë ukrainase në fushë të hapur

Blogu ukrainas publikoi pamje të sulmit ndaj caqeve ruse në një fushë të hapur.

Reklama

Në pamje shihen rusët që po qëndronin në mes të një hapësire, kur predhat nga droni iu ranë nga lartësia, transmeton Telegrafi.

Trupat ruse në atë moment tentuan të largoheshin, por sulmet qëlluan në cak.

Nuk është bërë i ditur lokacioni i sulmit, derisa tash e disa javë luftime të ashpra po zhvillohen në Bakhmut, ku trupat ruse janë përpjekur me muaj të tërë për ta uzurpuar. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Evropa
Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Evropa
Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Evropa
“Dëgjuam fjalë të zbrazëta nga Vuçiqi - radhën e ka BeH”: Mediumi serb me një analizë për ngjarjet në Kosovë dhe për përhapjen e mundshme të konfliktit në rajon

“Dëgjuam fjalë të zbrazëta nga Vuçiqi - radhën e ka BeH”: Mediumi serb me një analizë për ngjarjet në Kosovë dhe për përhapjen e mundshme të konfliktit në rajon

Serbia
Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Evropa
Rusia e para, Serbia e treta në Evropë sipas Indeksit Global të Krimit të Organizuar

Rusia e para, Serbia e treta në Evropë sipas Indeksit Global të Krimit të Organizuar

Serbia
Kalo në kategori