LAJMI I FUNDIT:

Suarez: Griezmann është i mirëpritur te Barça

Suarez: Griezmann është i mirëpritur te Barça
Coutinho - Griezmann (Getty Images)

Ylli i Barcelonës, Luis Suarez ka lënë të kuptohet se Antoine Griezmann do të bashkohet me gjigantët e La Ligës, Barcelonën, duke thënë se sulmuesi i Atletico Madridit do të ishte i mirëpritur.

Reklama

Griezmann, 27 vjeç, është lidhur me një lëvizje në Barcelonë pasi ka shijuar një tjetër sezon të mirë me Atleticon, duke shënuar 27 gola në të gjitha garat dhe duke ndihmuar klubin e tij të arrijë në finalen e Ligës së Evropës.

Suarez fuqimisht sugjeroi që reprezentuesi francezë, i cili është i kontraktuar deri në mes të 2022, do të bëjë lëvizjen në Camp Nou.

Tri formacionet e mundshme të Barcelonës me Griezmannin
Lexo po ashtu Tri formacionet e mundshme të Barcelonës me Griezmannin

“Kjo e bën klubin krenar të sjellë lojtarë të kësaj cilësie si Antoine, si [Ousmane] Dembele dhe [Philippe] Coutinho arriti”, ka thënë fillimisht Suarez për Radio Rincon.

 Griezmann është njëri nga lojtarët më të mirë në botë momentalisht (Getty Images)

“Ai është një lojtar i cili sjell shumë cilësi, ai ka shumë vite duke luajtur në nivelin më të lartë, gjithmonë duke luftuar. Ai vë rregulla në sulmin e Atleticos dhe kjo është themelore”.

“Ai nuk po vjen për të marrë vendin e askujt, por për ambicien e fitimit të gjërave të rëndësishme. Ai do të mirëpritet”, përfundoi sulmuesi uruguain.

Griezmann: Është koha për të fituar një trofe
Lexo po ashtu Griezmann: Është koha për të fituar një trofe

Barcelona ka gëzuar një super sezon në 2017-18, duke fituar trofe të dyfishtë, La Ligan dhe Copa del Rey.

Ata do të përballen me Real Madridin të dielën në El Clasico, duke kërkuar të mbajnë sezonin e tyre në ligë si të pamposhtur. /Telegrafi/