LAJMI I FUNDIT:

Studimi tregon se delet janë shumë të afta në njohjen e fytyrave të njerëzve (Video)

Studimi tregon se delet janë shumë të afta në njohjen e fytyrave të njerëzve (Video)

Hulumtuesit e Universitetit të Cambridge, kanë zbuluar se delet janë shumë të afta të njohin fytyrat e njerëzve.

Reklama

Atyre u janë shfaqur dhjetë fytyra të personaliteteve të famshme, ndërsa më vonë krahas tyre i janë paraqitur fytyra të panjohshme, që si kanë parë kurrë, transmeton Telegrafi.

Posa kanë shtypur butonin poshtë imazhit që e njihnin, në tabaka iu ka dalë një copë e vogël ushqimi si shpërblim, ndërsa kur gabonin nuk fitonin asgjë.

Çuditërisht, delet i kanë gjetur me saktësi tetë nga dhjetë fytyrat që iu shfaqën, përfshirë edhe ato kur ishin në profil.

Ky eksperiment është realizuar për të zbuluar se si funksionon truri, në përpjekje që të bëhet më shumë në disa sëmundje mendore. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Interesante
Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Interesante
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet "Kampionati Evropian i Seksit"

Interesante
Për të kursyer para gjeti një metodë interesante, burri nga Australia qëroi bananen para se të peshonte – shpresonte të ishte më e lehtë

Për të kursyer para gjeti një metodë interesante, burri nga Australia qëroi bananen para se të peshonte – shpresonte të ishte më e lehtë

Fun
U fut në market dhe tentoi të vjedhë, shitësja ia mbyllë derën me telekomandë – hajni në Australi detyrohet të kthejë shishen me alkool

U fut në market dhe tentoi të vjedhë, shitësja ia mbyllë derën me telekomandë – hajni në Australi detyrohet të kthejë shishen me alkool

Fun
Lëre që u rrëzua dhe u lëndua derisa vraponte në “treadmill”, 26-vjeçarja nga Illinois mbeti edhe pa rroba – pamjet bëhen virale

Lëre që u rrëzua dhe u lëndua derisa vraponte në “treadmill”, 26-vjeçarja nga Illinois mbeti edhe pa rroba – pamjet bëhen virale

Fun
Kalo në kategori