LAJMI I FUNDIT:

Studentja Rida Salija në emisionin “Liderët e rinj”: Do doja të ndryshoja gjithë sistemin politik në RMV

Studentja Rida Salija në emisionin “Liderët e rinj”: Do doja të ndryshoja gjithë sistemin politik në RMV

Rida Salija ishte pjesëmarrësja e radhës në emisionin “Liderët e rinj” nga Telegrafi Maqedoni. Përmes intërvistës së saj në këtë emision ajo na tregoi se sa rëndësi i jepte sistemit politik në RMV.

Reklama

Sipas saj ky sistem politik në vend nuk pëson asnjë ndryshim dhe kjo bën që shumë të rinjve përfshirë edhe Ridën t’ju shuhen shpresat dhe vullneti për një të ardhme të mirë, e si shkas të largohen nga vendi.

Ndërsa, mendimi i Ridës ishte që institucionet të udhëhiqen më shumë nga liderët e rinj që të sjellin metoda më të mira dhe më shumë sukses.

Në bisedë e sipër Rida na bëri të kuptojmë se ajo kishte disa qëllime në jetë dhe qëllimet kryesore ishin të studionte jashtë vendit dhe të bëhej një mjeke, ndërsa më pas të kthehej për t’i shërbyer vendit të saj.

Nëse, ajo nuk do t’i arrinte këto qëllime në jetë do të ishte e dëshpëruar dhe kjo tregoi se ishte një ndër frikat më të mëdha në jetën e saj.

Por, Rida kishte një pasion tjetër që ishte të shkruarit, këtë talent ajo e kishte zbuluar me kalimin e kohës dhe tashmë ajo planifikon gjithashtu që në të ardhmen të ketë botimet e saj.

E kush është Rida, çfarë e veçon atë dhe të gjitha për të, mund ti ndiqni në videon në vazhdim.


Në trend Lajme

Më shumë
BE-ja nuk komenton dokumentin e pretenduar për sanksione ndaj Kosovës dhe shpalljen non grata të Kurtit

BE-ja nuk komenton dokumentin e pretenduar për sanksione ndaj Kosovës dhe shpalljen non grata të Kurtit

Lajme
'Trupin e treta në acid', gjenden pas 9 vitesh eshtrat e shqiptares së zhdukur

'Trupin e treta në acid', gjenden pas 9 vitesh eshtrat e shqiptares së zhdukur

Lajme
Kryesindikalisti i Policisë: Rreth 40 zyrtarë policorë kanë dhënë dorëheqje këtë vit, shkak mungesa e kushteve

Kryesindikalisti i Policisë: Rreth 40 zyrtarë policorë kanë dhënë dorëheqje këtë vit, shkak mungesa e kushteve

Siguri
Emisari britanik Peach bisedon me Vuçiqin për situatën në veri të Kosovës

Emisari britanik Peach bisedon me Vuçiqin për situatën në veri të Kosovës

Lajme
Me çfarë masash mund të përballet Kosova nga SHBA-ja dhe BE-ja?

Me çfarë masash mund të përballet Kosova nga SHBA-ja dhe BE-ja?

Lajme
S'kalon projektligji i PDK-së për pensionim të parakohshëm të policëve, LVV kundër

S'kalon projektligji i PDK-së për pensionim të parakohshëm të policëve, LVV kundër

Lajme
Kalo në kategori