Tottenhami po bën gati ofertë për portierin Thomas Strakosha si zëvëndësues afatgjatë i Hugo Lloris.

Sipas The Sun, Strakosha shihet si pasues i Hugo Lloris dhe e ka shikuar 24 vjeçarin shqiptar në shumë raste.

Reprezentuesi shqiptar do të kushtojë hiç më pak se 35 milionë funte.

View this post on Instagram

🧐🔋loading #recovery

A post shared by NEVER GIVE UP (@thomas_strakosha) on Mar 12, 2019 at 6:11am PDT

Strakosha konsiderohet prej portierëve më të mirë në Serie A dhe në Evropë.

Ai kërkohet edhe nga skuadra tjera të mëdha evropiane, kurse këtë edicion është dalluar me paraqitje të shkëlqyera. /Telegrafi/