Stoke City dhe Kasimpasa kanë shfaqur interesim serioz për mesfushorin e Dijonit, Bersant Celinën.

Celina e kaloi sezonin e kaluar si huazim te Ipswich Town nga klubi francez dhe besohet se ka rënë në sy të zyrtarëve të Stoke Cityt.

Por klubi anglez nuk është i vetmi që është vënë pas Celinës, pasi që për të interesohet edhe skuadra turke Kasimpasa.

Sipas gazetarit turk Ertan Suzgun, skuadra e SuperLigës tashmë i është afruar skuadrës franceze me një ofertë për lojtarin, i cili ka edhe dy vjet të mbetura nga kontrata e tij aktuale.

Oferta mendohet të jetë rreth 3 milionë euro.

Reklama

Në Ipswëich, 25-vjeçari bëri 35 paraqitje në të gjitha kompeticionet, duke shënuar gjashtë herë dhe duke dhënë po aq asistime. /Telegrafi/

Reklama