LAJMI I FUNDIT:

Statistika të çmendura që i japin Interit shpresë kundër Manchester Cityt

Statistika të çmendura që i japin Interit shpresë kundër Manchester Cityt

Nëse Interi fiton Ligën e Kampionëve kundër Manchester Cityt, do të vendosë një rekord të ri të të gjitha kohërave, por ka edhe një statistikë intriguese që bashkon Argjentinën e Lautaro Martinez me këtë finale.

Reklama

Ndeshja zhvillohet në stadiumin Ataturk në Stamboll nga ora 21:00,

Nerazzurrët kanë humbur vetëm dy ndeshje në këtë garë këtë sezon, të dyja në fazën e grupeve kundër Bayern Munich.

Inter - Man City: Futbollisti i vetëm që ka fituar Ligën e Kampionëve në Stamboll, do jetë edhe sonte i përfshirë në listën e lojtarëve
Lexo po ashtu Inter - Man City: Futbollisti i vetëm që ka fituar Ligën e Kampionëve në Stamboll, do jetë edhe sonte i përfshirë në listën e lojtarëve

Kjo përfshin ndeshjen e parë, kështu që nëse Interi fito garën, ata do të jenë skuadra e parë që do të ngrejë trofeun e Ligës së Kampionëve pavarësisht humbjes së ndeshjes hapëse.

Çuditërisht, kjo do të pasqyronte mënyrën se si Lautaro Martinez dhe Argjentina fituan Kupën e Botës në dhjetor, pasi humbën në debutim ndaj Arabisë Saudite.

Një tjetër anomali statistikore interesante është se Manchester City është në prag të kompletimit të tripletës pasi fitoi Ligën Premier dhe FA Cup.

Në të tre rastet e mëparshme kur Interi fitoi garën kryesore në Evropë, ata penguan kundërshtarin që të fitonte tripletën.

Ata mposhtën Real Madridin në 1964, Benfican në 1965 dhe Bayern Munichun në 2010, duke fituar vetën tripletën. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Premier League
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Xavi ankohet për ‘gabimin fëmijëror’ në barazimin ndaj Mallorcas

Xavi ankohet për ‘gabimin fëmijëror’ në barazimin ndaj Mallorcas

La Liga
Kalo në kategori