LAJMI I FUNDIT:

Spinazzola kaloi te Roma, tani pritet prezantimi i Pellegrinit te Juventusi

Spinazzola kaloi te Roma, tani pritet prezantimi i Pellegrinit te Juventusi
Leonardo Spinazzola (Foto: AS ROMA/Twitter)
Reklama

Leonardo Spinazzola kishte sot (29 qershor) vizitat e tij mjekësore te Roma, ndërsa Luca Pellegrini pritet që nesër t’i kompletojë testet mjekësore te Juventusi.

Dy klubet kanë arritur një marrëveshje të shpejtë në shkëmbimin e mbrojtësve të majtë, derisa Giallorosët kanë ofruar edhe 10 milionë euro plus.


Spinazzola tashmë i ka përfunduar testet mjekësore me sukses, ku janë publikuar edhe disa fotografi në faqen zyrtare të Romës.

Sipas Sky Sports Italia, për Pellegrinin ishin disa procedura më të gjata, andaj prezantimi i tij pritet të ndodhë nesër (e diel).

Ai pritet të nënshkruajë me Zonjën e Vjetër një kontratë pesëvjeçare, me një pagë që do të jetë rreth 1.3 milion euro në sezon.

Nga ana tjetër, Spinazzola do të përfitojë një kontratë në vlerë prej 2.5 milionë eurosh në sezon, duke shtuar këtu edhe bonuset, varësisht nga paraqitjet e tij në sezonin e ri. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Ndërkombëtare
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Serie A
Kalo në kategori