Një tjetër super xhiro ka përfunduar në NBA, derisa tifozët kanë pasur shansin që të shikojnë përballje të zjarrta.

Reklama

Të gjitha duelet në ligën më të ndjekur në basketboll përfunduan me mbi 100 pikë dhe kishte epërsi të ngushta.

Indiana Pacers ka fituar me rezultat 134-116 ndaj Memphis Grizzlies.

Fitore të me rezultat komod mori edhe Toronto Raptors që fitoi me shifrat 123-108 ndaj Orlando Magic.

Në këtë javë triumfoi edhe Brooklyn Nets kundër Los Angeles Clippers me rezultat 124-120.

Portland Blazers triumfoi ndaj Washnigton Wizards me rezultat 132-121.

Golden State Warriors në anën tjetër është mposhtur nga Boston Celtics me rezultat 111-107.

Reklama

Fitore në këtë rreth mori edhe Utah Jazz e mposhti Detroit Pistons me shifrat 117-105. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore