Spektakël i Lewandowskit me het-trik, Barcelona fiton ndaj Plzen

Barcelona ka shënuar fitore ndaj Plzen me rezultat 5-1 në kuadër të xhiros së parë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Katalunasit e nisën shumë mirë ndeshjen, duke rrezikuar që në starto portën e çekëve.

Nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i parë me Jules Kounde që asistoi për Fanck Kessie që shënoi për 1-0.

Në minutën e 34-të erdhi edhe goli i dytë për Barcelonën, me Robert Lewandowskin që gjeti rrjetën pas asistimit të Sergi Robertos për 2-0.

Mysafirët u kthyen në lojë në minutën e 44-të, kur Vaclav Jemelka  gjeti Jan Sykora që shënoi për 2-1.

Por pak pa u mbyllur pjesa e parë, Ousmane Dembele gjeti Lewandowskin që shënoi golin e dytë personal për rezultatin 3-1.

Fillimi i pjesës së dytë ishte më i mirë për çekët, që rrezikuan disa herë, por golin e gjetën Barcelona.

Robert Lewandowski kompletoi het-trikun në minutën e 67-të, kur shënoi për 4-1, kësaj radhe pas asistimit të Ferran Torres.

Në minutën e 71-të ishte radha e Ferran Torres që shënoi për 5-1 pas asistimit të Dembeles.

Deri në fund edhe pse skuadrat tentuan nuk kishte më gola.

Barcelona merr tri pikët e para në grup, sikurse edhe Bayern Munich, ndërsa Inter dhe Plzen janë pa pikë. /Telegrafi/

Inter Miami fiton me rezultat të thellë, Messi me paraqitje monstruoze duke kontribuar në gjashtë gola

E quajti lojtar të ligës së dytë, Haaland vjen me një përgjigje të ashpër ndaj Roy Keane

"Mjekët më thanë se së shpejti do të vdes", Ish-portieri gjerman tregon sëmundjen e rëndë me të cilën po përballet

Laporta shumë nervoz pas humbjes me Gironan – ai bërtiti vetëm me pesë fjalë, humbja mund t'i kushtojë miliona euro Barcelonës

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1