Spanja ka pësuar humbje nga Ukraina në kuadër të Ligës së Kombeve, me rezultat 1-0.

Ndeshja ishte e dominuar nga spanjollë nga fillimi deri në fund, por që në fund fitores i buzëqeshën ukrainasit.

Rodrigo dhe Ansu Fati rrezikuan të parët që në fillim të ndeshjes, por pa sukses.

Pas tyre nga goditja e dënimit rrezikoi edhe Sergio Ramos, por topi përfundoi jashtë.

Pjesa e parë u mbyll me rastin e Sergio Canales, ku as në këtë rast nuk kishte gol.

Pjesa e dytë nisi me një rast të mirë të Andriy Yarmolenko, i cili kërkoi edhe penallti, por gjyqtari heshti.

Rodri u kundërpërgjigj, me rast të mirë.

Në minutën e 76-të, Andriy Yarmolenko asiston te Viktor Tsygankov i cili nga jashtë zonës shënoi për 1-0.

Deri në fund nuk kishte më raste dhe Ukraina mori fitoren e parë në grup.

Spanja edhe pas humbjes mbetet lider me shtatë pikë, ndërsa Ukraina ka gjashtë pikë. /Telegrafi/