Spanja i nis eliminatoret me fitore të ngushtë ndaj Norvegjisë

Spanja (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Kombëtarja e Spanjës e ka mposhtur Norvegjinë me rezultat të ngushtë 2-1 në ndeshjen e parë eliminatore për Euro 2020.

La Roja kanë fituar ndeshjen e parë të Grupit F duke nisur pozitivisht kampanjën për kualifikime në Kampionatin Evropian.

Ekipi i drejtuar nga Luis Enrique ka dominuar pjesën e parë të ndeshjes duke arritur të shënoj dy gola.

Rodrigo shënoi një gol të bukur (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

I pari erdhi në minutën e 16-të nga Rodrigo, i cili shënoi për epërsinë 1-0, ndërsa goli i minutës së 40-të nga Jordi Alba u anulua për pozitë jashtë loje.

Në pjesën e dytë, vazhdoi përsëri dominimi i Spanjës, por ishin mysafirët të parët që shënuan gol.

Festa e Ramosit pas golit me panenka (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Ishte Joshua King, i cili shënoi në minutën e 65-të nga penalltia për barazimin 1-1, por ishte Sergio Ramos që shënoi gjithashtu nga pika e bardhë me panenka duke vulosure fitoren me rezultat 2-1.

Në ndeshjen e radhës, Spanja udhëton te Malta, ndërsa Norvegjia e pret Suedinë. /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës