Spanja gati, por jo dhe Gjermania (Video)

Spanja ka fituar ndaj Bosnje e Hercegovinës, kurse Gjermania ka humbur nga Sllovakia.

Spanjollët fituan me rezultat 3-1, ndërsa golat për përfaqësuesen e Spanjës shënuan Nolito (11’ dhe 18’), dhe në minutat shtesë të takimit Pedro. Ndërsa golin e nderit për BeH shënoi në minutën e 29-të Aleksandar Scekic.

Ndërsa takimi tjetër filloi me golin e Mario Gomez në minutën e 13-të dhe ky ishte goli i vetëm për gjermanët.

Kurse për përfaqësuesen Sllovake shënuan Marek Hamsik (41’), Michal Duris (44’) dhe Juraj Kucka (52’).

Këto ndeshje ishin të një karakteri miqësore dhe përgatitje për Kampionatin Evropian. /Telegrafi/

Goli i Mario Gomez nga pika e bardhë ndaj Sllovakisë.

Posted by Telegrafi Sport on Sonntag, 29. Mai 2016

1-0: Nolito kalon Spanjën në epërsi ndaj Bosnje e Hercegovinës.

2-0: Edhe një herë Nolito, por këtë herë me një gol ëndrrash.

Goli i J. Kucka ndaj Gjermanisë.

3-1: Goli i Pedros.

Thomas Tuchel konfirmon një mungesë të madhe të Bayernit për ndeshjen me Real Madridin

Pas 22 vitesh klubi i njohur kthehet në Ligën Premier – fituesit e titullit dhe një trofeu evropian tani janë në elitën e futbollit anglez