LAJMI I FUNDIT:

Spali shtyn festën e titullit të Juventusit në Serie A

Spali shtyn festën e titullit të Juventusit në Serie A
Manuel Lazzari i SPAL-it gjatë një aksioni ndaj Juventusit në stadiumin Paolo Mazza (Foto: Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images/Guliver)
Reklama

Juventusi ka pësuar humbjen e dytë sezonale dhe kështu festa e titullit në Serie A për klubin nga Torino shtyhet.

Zonja e Vjetër humbi me rezultat 2-1, në një ndeshje ku Massimiliano Allegri vendosi t’i jap hapësirë lojtarëve që këtë sezon kanë pasur më pak minuta dhe atyre të rinjve.


Moise Kean ishte i pari që shënoi në këtë takim, ylli i ri i Juves kaloi skuadrën e tij në epërsi në minutën e 30-të. Joao Cancelo kishte një rast në minutën e 42-të, por nuk arriti të shënojë dhe me rezultatin 1-0 përfundoi pjesa e parë.

Nuk ndalet 19-vjeçari, shtatë gola për Juven në vitin 2019 (Foto: Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images/Guliver)

Splai e filloi mirë pjesën e dytë dhe kështu barazoi rezultatin me Kevin Bonifazi (49′) dhe pastaj rrezikoi seriozisht me Alessandro Murgia (58′).

Hans Nicolussi i Juves provoi nga distanca në minutën e 67-të, por portieri kundërshtar bëri një pritje të mirë.

Mohamed Fares gjatë një aksioni (Foto: Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images/Guliver)

Në minutën e 74 në skenë doli Sergio Floccari, i cili me një gol nga afër nuk i dha ndonjë  mundësi Mattia Perinit.

Juventusi tani renditet në vendin e parë me 84 pikë, kurse Spali ngjitet në pozitën e 13-të me 35 pikë. Në javën tjetër Zonja e Vjetër pret në shtëpi Fiorentinën, ndërsa Spal udhëton te Empoli. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

La Liga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
Kalo në kategori