LAJMI I FUNDIT:

SPAK kërkoi arrestimin e tij, vetëdorëzohet në polici ish-deputeti i PS-së në Shqipëri

SPAK kërkoi arrestimin e tij, vetëdorëzohet në polici ish-deputeti i PS-së në Shqipëri

Ish-deputeti i Partisë Socialiste të Shqipërisë, Alqi Bllako është vetëdorëzuar sot në Policinë e Tiranës, pas kërkesës së Prokurorisë së Posaçme SPAK për arrestimin e tij.

Reklama

SPAK e akuzon Bllakon për korrupsion dhe shpërdorim detyre me çështjen e impianteve të plehrave, të njohura si inceneratorët.

Dy ditë më parë, SPAK kërkoi nga Kuvendi i Shqipërisë autorizimin për arrestimin e Bllakos, teksa të mërkurën pasdite ai dorëzoi mandatin e deputetit në Kuvend.

Kuvendi i Shqipërisë kërkon zëvendësimin e deputetit të dorëhequr Alqi Bllako, pritet rikthimi i Pandeli Majkos
Lexo po ashtu Kuvendi i Shqipërisë kërkon zëvendësimin e deputetit të dorëhequr Alqi Bllako, pritet rikthimi i Pandeli Majkos

Të mërkurën në mbrëmje, kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla i dërgoi shkresën kreut të SPAK, Arben Kraja, ku e informonte për mbarimin e mandatit të deputetit për Bllakon, çka i hapi rrugë arrestimit të tij.

Sot SPAK dërgoi në Gjykatën e Posaçme GJKKO kërkesën për arrestimin e Alqi Bllakos i dyshuar për korrupsion dhe shpërdorim detyre. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Tensionet në veri,

Tensionet në veri, "Vatra" i bën thirrje Qeverisë së Kosovës të zbatojë kërkesat e Uashingtonit

Lajme
Rama përkrah kërkesat e BE-së për depërshkallëzim në veri, Kosovën e quan vëllazërore - Serbinë mike

Rama përkrah kërkesat e BE-së për depërshkallëzim në veri, Kosovën e quan vëllazërore - Serbinë mike

Lajme
Kurti: Nuk mund të ketë kryetarë të rinj në veri pa zgjedhje të reja - adresa për trysni është Beogradi

Kurti: Nuk mund të ketë kryetarë të rinj në veri pa zgjedhje të reja - adresa për trysni është Beogradi

Lajme
Hoxhaj: Organizimi i zgjedhjeve në veri nga OSBE-ja, kthim prapa për Kosovën

Hoxhaj: Organizimi i zgjedhjeve në veri nga OSBE-ja, kthim prapa për Kosovën

Lajme
Kurti vizitoi segmentin e rrugës Plavë-Sharr: Realizimi i punimeve ka përfunduar rreth 70 për qind

Kurti vizitoi segmentin e rrugës Plavë-Sharr: Realizimi i punimeve ka përfunduar rreth 70 për qind

Lajme
Sveçla: Simboli Z dhe pjesëtarë të grupit Wagner në protesta -dëshmi e origjinës së sulmeve nga kriminelët

Sveçla: Simboli Z dhe pjesëtarë të grupit Wagner në protesta -dëshmi e origjinës së sulmeve nga kriminelët

Lajme
Kalo në kategori