LAJMI I FUNDIT:

Southgate pritet ta bëjë një ndryshim të madh në formacion ndaj Sllovenisë

Southgate pritet ta bëjë një ndryshim të madh në formacion ndaj Sllovenisë

Gareth Southgate pritet që të bëjë një ndryshim të madh në formacionin startues të Anglisë në ndeshjen e tyre të fundit në fazën e grupeve ndaj Sllovenisë.

Anglia ka katër pikë në Grupin C, pasi kanë mposhtur Serbinë dhe kanë barazuar ndaj Danimarkës në ndeshjen e tyre të fundit.

“Tre Luanët” do ta vazhdojnë kampanjën e tyre nesër (e martë) në përballje me Slloveninë teksa synojnë të kualifikohen tutje si lider të grupit.


Pas duelit në Koln, Southgate pritet ta zëvendësojë Trent Alexander-Arnoldin me Conor Gallagher. Kjo sipas gazetarit David Ornstein, i cili pretendon se Gallagher do të bëhet pjesë e formacionit startues.

Rooney tregon problemin e madh të Anglisë në Euro 2024 dhe lojtarin që do e kishte zgjidhur atë
Lexo po ashtu Rooney tregon problemin e madh të Anglisë në Euro 2024 dhe lojtarin që do e kishte zgjidhur atë

Mesfushori i Chelseat është paraqitur në të dyja ndeshjet deri më tani në Kampionatin Evropian, por duke u futur nga banka rezervë.

Ai pra pritet që për herë të parë ta nis nga fillimi një ndeshje, me Southgate që me gjasë do t’i jap fund “eksperimentit” me Alexander-Arnold në mesfushë.

Alexander-Arnold ishte kritikuar për paraqitjet e tij në mesfushë, ndërsa Declan Rice kishte dalur në mbështetje të tij.

24-vjeçari ka luajtur në 39 ndeshje në të gjitha garat për Chelsean sezonin e kaluar dhe numëron 15 paraqitje për Anglinë./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Premier League
Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës po konsideron kalimin në Ligën Premier pas skadimit të kontratës

Ylli i Barcelonës po konsideron kalimin në Ligën Premier pas skadimit të kontratës

La Liga
Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Serie A
Dy gjigantët evropianë të gatshëm ta transferojnë Rabiotin pas largimit nga Juventusi

Dy gjigantët evropianë të gatshëm ta transferojnë Rabiotin pas largimit nga Juventusi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori