Sot (e mërkurë) janë në orar edhe katër ndeshje tjera të Kupës së Kosovës të vlefshme për fazën e 1/8-tës.

Të martën u zhvilluan tri takime interesante, ku Prishtina mposhti Dritën 1-0, Llapi triumfoi në penallti ndaj Ballkanit, ndërsa Drenica eliminoi Ulpianën pas fitores 4-0.

Këto tri klube siguruan kalimin në çerekfinale, ndërsa sot pritet t’i bashkohet edhe katër skuadra tjera.

Prishtina eliminon Dritën me një supergol të Boshnjakut Prishtina eliminon Dritën me një supergol të Boshnjakut

Takimi më interesant pritet të zhvillohet në mes të Arbërisë dhe Feronikelit, ndërsa Gjilanit do të kërkojë kualifikimin në udhëtim te Istogu.

Dy takimet tjera të ditës së sotme janë: Trepça ’89-Ferizaj dhe A&N-Flamurtari.

Të katër ndeshjet fillojnë nga ora 13:00, ndërsa luhet me eliminim direkt dhe vetëm një ndeshje.

A&N – Flamurtari

Arbëria – Feronikeli

Istogu – Gjilani

Trepça ’89 – Ferizaj

/Telegrafi/