LAJMI I FUNDIT:

Solskjer kërkon me çdo kusht sulmues, shfaqet emri i Rondon

Solskjer kërkon me çdo kusht sulmues, shfaqet emri i Rondon

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, dëshiron me çdo kusht një sulmues në afati kalimtar të janarit. 

Reklama

Norvegjezi e tha këtë edhe pas takimit me Manchester Cityn ku skuadra e tij fitoi 1-0, por u eliminua nga Kupa EFL.

Klubi ka qenë i lidhur me disa lojtarë si Odion Ighalo, Islam Slimani, Krzysztof Piatek dhe Edinson Cavani.

Ole Gunnar Solskjaer (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Ighalo dhe Slimani mbesin si opsione, ndërsa Piatek dhe Cavani, kanë zgjedhur destinacionet e reja.

Por së fundmi është hapur edhe një pistë e re, ku emri që po përfolët është Salomon Rondon.

Sipas The Times, United e ka kthyer kokën nga ish sulmuesi i Neëcastle United dhe West Brom, që aktualisht është në Kinë te Dalian Yifang.

Salomon Rondon te Newcastle United . (Foto: Laurence Griffiths/Getty Images)

Rondon ka shënuar pesë gola në 11 ndeshje, por kërkon largimin nga Kina shkaku i coronavirusit që është përhapur në këtë vend.   /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori