Sonte (e hënë) do të mbahen dy ndeshjet e shumëpritura të dy shteteve: Kosovës dhe Shqipërisë. Siç e dimë të gjithë Kosova do të debutojë për herë të parë, duke luajtur kundër Finlandës, e ndërsa Shqipëria do të luajë kundër Maqedonisë, në kualifikimet për Kampionatin Botëror 2018, që do të mbahet në Rusi.

Sigurisht që futbolli ka influencën e tij edhe tek figurat e njohura publike, veçanërisht tek artistët, të cilët janë shumë socialë.

Shumë prej tyre kanë zgjedhur rrjetet sociale për të publikuar fotografi, ku shihen imazhe me dy flamujt shqiptarë: atë të Kosovës dhe Shqipërisë, duke dhënë mbështetje kështu për të dy ekipet shqiptare.

Në vazhdim Telegrafi ju sjell disa prej postimeve të tyre më të fundit, ku shprehin mbështetjen e tyre për ndeshjet e sotme.

????

A post shared by Genta Ismajli (@genta.ismajli) on Sep 5, 2016 at 10:39am PDT

Marshojme drejt fitoreve Dy ekipe shqiptare – Dy pika gjaku mbrenda nje zemre #meshqiperine #mekosoven

A photo posted by Genc Prelvukaj (@gencprelvukaj) on Sep 5, 2016 at 10:31am PDT

#gogogo #shqiperi #kosove

A photo posted by LumiB (@lumib) on Sep 5, 2016 at 10:56am PDT

Shpresoj ta nisim me kembe te mbare! Fitore Shqiperia & Kosova! #kuqEZi

A post shared by Marina Vjollca (@marina_vjollca) on Sep 5, 2016 at 10:58am PDT