LAJMI I FUNDIT:

Solari: Nëse Reali e transferon Pogban, një lojtar i rëndësishëm do të qëndrojë rezervë

Solari: Nëse Reali e transferon Pogban, një lojtar i rëndësishëm do të qëndrojë rezervë
(Foto: Getty Images/Guliver)

Santiago Solari e ka ndjekur nga afër turpërimin e Real Madridit nga Atletico Madridi në MetLife Stadium në New Jersey, ndërsa pas ndeshjes i ka dhënë disa opinione të tij në lidhje me situatën e transferimeve te Los Blancos.

Gjatë paraqitjes së parë publike që nga shkarkimi prej Mbretërve, ai ka folur në lidhje me transferimin e mundshëm të Paul Pogbas nga Manchester Unitedi.


Paul Pogba (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Qe një kohë të gjatë, francezi është në krye të listës së transferimeve të Realit për përforcimin e mesfushës, ndërkohë që akoma nuk është arritur ndonjë marrëveshje për kalimin e tij në Santiago Bernabeu.

Të gjitha lajmet nga Paul Pogba
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Paul Pogba

“Si trajner, e kuptoj se të gjitha janë spekulime. Nuk e di se cili është opsioni më i mirë për Madridin aktualisht”.

“Po, është e vërtetë se nëse Pogba ose ndonjë lojtar tjetër cilësor vjen te Madridi, do të ishte një konkurrencë e vërtetë në mesfushë dhe një prej emrave të mëdhenj do të duhet të qëndrojë në bankën rezerve”, ka theksuar Solari. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori