Sokol Cikalleshi vjen nga stoli, gol dhe asistim në fitoren e Konyaspor

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Sokol Cikalleshi, ka vazhduar me formën e mirë në kampionatin turk.

Cikalleshi u fut në fushë në minutën e 60’ në ndeshjen Konyaspor-Kasimpasa.

Katër minuta më pas ai zhbllokoi takimin, duke kaluar në avantazh skuadrën vendase për 1-0.

33-vjeçari shfrytëzoi një pasim të bukur nga e majta dhe dërgoi topin në rrjetë.

Cikalleshi nuk u ndal dhe 13 minuta përpara fundit dhuroi asistin e golit të dytë në ndeshje, ku braziliani Guilherme shënoi për 2-0.

Ky është goli i pestë sezonal në Superligën e Turqisë për sulmuesin shqiptar, ndërsa ka edhe dy asistime. /Telegrafi/

Karim Benzema kthehet në Real Madrid

Ancelotti po mendon vendimin e befasishëm, ta lë në stol ndaj Bayernit njërin nga më meritorët e sukseseve këtë sezon

Shtatë lojtarët që mund të largohen nga Man City këtë verë

Barcelona kërkon pesë përforcime këtë verë në katër pozicione të ndryshme

UEFA zgjedh formacionin më të mirë të javës në Ligën e Kampionëve, dominojnë lojtarët e Dortmundit