LAJMI I FUNDIT:

Sofia Vergara dhe Joe Manganiello finalizojnë divorcin e tyre

Sofia Vergara dhe Joe Manganiello finalizojnë divorcin e tyre
Foto: Getty Images

Disa muaj pasi Sofia Vergara dhe Joe Manganiello njoftuan ndarjen e tyre, çifti përfundoi miqësisht procedurat e divorcit këtë të premte, duke respektuar marrëveshjet e përcaktuara në marrëveshjen e tyre paramartesore, e cila i lejonte secilit të mbante pasuritë që grumbulluan individualisht gjatë bashkimit të tyre shtatëvjeçar.

Sipas Page Six, çifti kishte rënë dakord të hiqte dorë nga mbështetja bashkëshortore, plus nuk kishte asnjë proces mbështetjeje për fëmijët, pasi ata nuk kishin kurrë fëmijë, gjë që i lejoi çiftit të përshpejtonte procesin e divorcit.

“Martesa ime përfundoi sepse burri im ishte më i vogël, ai donte të kishte fëmijë dhe unë nuk doja të bëhesha nënë e vjetër. Ndjej se nuk është e drejtë me fëmijën. Unë e respektoj këdo që e bën këtë, por kjo nuk është më për mua. Tashmë kisha një djalë në moshën 19-vjeçare, i cili tani është 32 vjeç, dhe unë jam gati të bëhem gjyshe, jo nënë”, tha aktorja 51-vjeçare kolumbiane për gazetën spanjolle.


Aty ajo shpjegoi se çështja e fëmijëve përfundoi duke u bërë një pikë grindjeje në marrëdhënie.

Çifti njoftoi ndarjen në korrik të vitit të kaluar pak para se aktori të bënte zyrtarisht kërkesën për divorc, duke argumentuar dallimet e papajtueshme pas 7 vitesh martesë dhe aktualisht të dy janë në një proces për të rindërtuar jetën e tyre.

Sofia Vergara thotë se u nda nga Joe Manganiello për vendimin për të pasur fëmijë
Lexo po ashtu Sofia Vergara thotë se u nda nga Joe Manganiello për vendimin për të pasur fëmijë

TMZ zbuloi se aktori është në lidhje me Caitlin O’Connor dhe Sofia është në lidhje me Dr. Justin Saliman. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Në trend Magazina

Më shumë
Shfaqet rrugëve të Drenicës me veturat e reja luksoze, Don Xhoni: Jo filma, por kjo është jeta ime

Shfaqet rrugëve të Drenicës me veturat e reja luksoze, Don Xhoni: Jo filma, por kjo është jeta ime

Magazina
Zbulohet e dashura e Lamine Yamal?

Zbulohet e dashura e Lamine Yamal?

Magazina
Me temën “Shembje Patriarkatit”, festivali Anibar 2024 hap siparin e edicionit të 15-të në një mbrëmje madhështore në Pejë

Me temën “Shembje Patriarkatit”, festivali Anibar 2024 hap siparin e edicionit të 15-të në një mbrëmje madhështore në Pejë

Magazina
Njoftoi pensionimin nga kombëtarja e Zvicrës, Fatmir Spahiu i drejtohet Shaqirit: Faleminderit për përfaqësimin e dinjitetshëm

Njoftoi pensionimin nga kombëtarja e Zvicrës, Fatmir Spahiu i drejtohet Shaqirit: Faleminderit për përfaqësimin e dinjitetshëm

Magazina
Rrëfeu se djali i vuan nga autizmi dhe se ka parë që një kohë, Meriton Mjekiqi i bën dedikimin emocionues për ditëlindje

Rrëfeu se djali i vuan nga autizmi dhe se ka parë që një kohë, Meriton Mjekiqi i bën dedikimin emocionues për ditëlindje

Magazina
Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Magazina
Kalo në kategori