Sky Sport tenton t’ia qëllojë rezultatit të ndeshjes Inter – Juventus

Juventus - Inter. (Photo by Fred Lee/Getty Images)

Derbi i Italisë mes Interit dhe Juventusit do të zhvillohet në fundjavë, ndërsa tashmë kanë filluar ta parashikojnë rezultatin.

Por cili do të jetë rezultati përfundimtar i Derbit të Italisë? E ndërsa të dyja skuadrat për përgatiten për sfidën e madhe, në Sky Sports e kanë bërë parashikimin tashmë në emisionin e Fabio Caressas.

Sipas një algoritmi që italianët e përdorin ndeshja do të mbyllet 2-2, ndërsa janë parashikuar edhe golashënuesit.

Pamje nga ndeshja e fundit . (Photo by Fred Lee/Getty Images)

Lautaro Martinez do ta zhbllokojë rezultatin brenda 25 minutave të para, ndërsa Paulo Dybala do të barazojë.

Juventusi do të kalojë në epërsi me Cristiano Ronaldon, por Interit do të shënojë në fund të ndeshjes.

Cristiano Ronaldo . (Photo by Fred Lee/Getty Images)

Sipas Sky Sport shpërtimtar do të jetë Stefan De Vrij do të barazojë pas një goditje këndi.

Pra, Derbi i Italisë do të ‘mbyllet’ në barazim 2-2. /Telegrafi/

Dortmundi

Dortmundi "zbrazë" konton e Real Madridit - skuadra gjermane fiton një tjetër pjesë të shumë nga shitja e Bellingham

"Shpresoj të turpërohen në finale", Sneijder i uron më të keqen Man Unitedit shkaku i veprimeve të një lojtarit

Ekskluzive: Nuk u pagua tre muaj nga Antalyaspori, FIFA i jep të drejtë Zymer Bytyqit - shkëputet kontrata

Romak Zeqiri
Vetëm pesë lojtarë janë

Vetëm pesë lojtarë janë "të paprekshëm" te Barcelona - të tjerët janë në shitje

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal