LAJMI I FUNDIT:

Skuadrat shqiptare mësojnë kundërshtarët në Ligën e Evropës

Skuadrat shqiptare mësojnë kundërshtarët në Ligën e Evropës

Është hedhur para pak çastesh shorti i raundit të dytë të Ligës së Evropës, ku skuadrat shqiptare kanë mësuar kundërshtarët e tyre.

Reklama

Short thuajse i pakalueshëm për tre skuadrat e Superiores.

Luajnë të gjitha në shtëpi, teksa Kukësi pret gjigantin gjermwn Wolfsburgun, Teuta do të përballet me Granadën dhe Laçi pret gjigantët izraelit të Hapoel Ber Sheva.

Shkëndija e Tetovës luan në udhëtim tek ekipi rumun Botosani.

Ndërkohë ekipi tjetër shqiptar, Renova pret në shtëpi gjigantin kroat Hajduk Split.

Ndërkohë kampioni kosovar Drita luan në udhëtim te Sileks në Maqedoninë e Veriut.

Përballjet e skuadrave shqiptare:

Botosani – Shkëndija
Teuta-Granada
Laçi-Hapoel Ber Sheva
Kukësi-Wolfsburg
Renova – Hajduk Split

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Kalo në kategori