LAJMI I FUNDIT:

Skuadra më e keqe në botë i ofron kontratë Messit, kushtet unike dhe me humor bëhen virale

Skuadra më e keqe në botë i ofron kontratë Messit, kushtet unike dhe me humor bëhen virale

Është hera e parë në më shumë se një dekadë që Lionel Messi është një lojtar i lirë. Ndërsa ai pritet të mbetet te Barcelona, atij i është ofruar një kontratë mjaft humoristike nga skuadra më e keqe në botë.

Reklama

Ibis, me qendër në Brazil, i bëri një ofertë yllit argjentinas që është bërë virale në mediat sociale për shkak të kushteve mjaft unike dhe me humor brenda marrëveshjes.

Kontrata është vendosur të zgjasë për 15 vjet dhe Messi duhet të betohet se Pele është më i mirë se Diego Maradona dhe, nëse ai bëhet kampion me klubin, kontrata e tij do të ndërpritet.

Kontrata e Messit te Barcelona ka përfunduar zyrtarisht
Lexo po ashtu Kontrata e Messit te Barcelona ka përfunduar zyrtarisht

Ibis fitoi famë për vendin e tyre në Librin e Rekordeve Botërore ‘Guinness’ pasi kaloi tre vjet dhe 11 muaj pa fitore.

Messi gjithashtu u kërkua në dokument që të mos vishte fanellën me Nr.10, e cila i përket lojtarit të quajtur Mauro Shampoo.

Klubet gjermane vazhdojnë me kreativitet, Wolfsburgu pret ‘komunikatën zyrtare’ për transferimin e Messit
Lexo po ashtu Klubet gjermane vazhdojnë me kreativitet, Wolfsburgu pret ‘komunikatën zyrtare’ për transferimin e Messit

Klubi brazilian nuk është i vetmi që i ka ofruar kontratë Messit, pasi një gjë të tillë në formë shakaje e ka bërë edhe Wolfsburgu në Gjermani.

Ndryshe, Messi është i angazhuar momentalisht me Kombëtaren e Argjentinës, ndërsa rinovimi i kontratës me Barcelonën ka mbetur pezull shkaku i Fair Play Financiar.  /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Premier League
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Ferizaj siguron barazhin, ndërsa Dukagjini do luajë në Evropë

Ferizaj siguron barazhin, ndërsa Dukagjini do luajë në Evropë

Superliga
Kalo në kategori