Simone Zaza ka shënuar het-trik brenda tetë minutave (Video)

Valencia ka fituar me rezultat 5-0 ndaj Malagas, ndërsa sulmuesi italian Simone Zaza ka shënuar het-trik.

Zaza këtë e ka arritur brenda tetë minutave ku golin e parë e ka shënuar në minutën  e 55-të, të dytin në minutën e 60-të, ndërsa të tretin në minutën e 63-të.

Simone Zaza bëhet i katërti italian që shënon het-trik në La Liga.

Zaza në top formë

Ish sulmuesi i Sassuolos, Juventusit dhe West Ham United, ka shkëlqyer në këtë takim.

Italiani i parë që kishte shënuar het-trik ishte Christian Vieri në vitin 1997 kundër Real Zaragoza me fanellën e Atletico Madridit. Vieri ka shënuar edhe katër gola ndaj Salamancas.

Pozitat nga ku i shënoi golat

Ky është sezoni i dyti i Zazas te Valencia.

Simone Zaza këtë sezon ka shënuar katër gola dhe është i dyti në ranglistë të La Ligas pas Lionel Messit me 9 gola. /Telegrafi/

Xabi Alonso ka vendosur një rekord të ri historik në futboll, pas kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Casemiro rrëfen detaje nga largimi i tij prej Real Madridit: Hyra në zyrën e Ancelottit, ai filloi të qante

Ronald Araujo afër largimit nga Barcelona? Agjenti i tij në bisedime me klubin e njohur

Zbulohet arsyeja pse Man City vendosi të shesë Cole Palmer për të cilën Guardiola mund të pendohet

Cristiano Ronaldo bëri një gabim shumë të madh kur parashikoi tre favoritët për Ligën e Kampionëve