Me ardhjen e Paulo Dybalas, Romelu Lukakut dhe Henrikh Mkhitaryanit, Interi në mënyrë të pashmangshme do të duhet të rregullojë taktikat e tyre nën drejtimin e Simone Inzaghit për ta bërë atë të funksionojë.

Trajneri mori drejtimin e skuadrës nga Antonio Conte me një ekip fitues të Scudettos dhe u punësua pjesërisht për shkak të ngjashmërisë në qasjen taktike me paraardhësin e tij.

Ai vazhdoi me formacionin 3-5-2, duke zëvendësuar Lukakun me Edin Dzekon, ndërsa Hakan Calhanoglu hyri në vend të Christian Eriksen.

Interi dhe Chelsea afër marrëveshjes për Lukakun Interi dhe Chelsea afër marrëveshjes për Lukakun

Nerazzurrët po sjellin shumë nënshkrime të reja këtë verë, duke përfshirë lojtarët e lirë si Dybala nga Juventus dhe Mkhitaryan nga Roma, ndërsa Lukaku mund të kthehet në huazim nga Chelsea.

Me Robin Gosens që pritet gjithashtu të jetë në qendër të skenës pas rikuperimit nga lëndimi dhe pas largimit të Ivan Perisic drejt Tottenham Hotspur.

Sipas Tuttosport, kjo do të thotë që Inzaghi është gati të bëjë ndryshime, duke krijuar një rol trequartista për Dybalan për të mbështetur Lautaro Martinez dhe Lukaku në një formacion 3-4-1-2.

Mkhitaryan dhe Calhanoglu gjithashtu mund të shtyjnë përpara nga mesfusha ose prapa për t’u mbrojtur, duke i lejuar Nicolo Barellas liri më të madhe. /Telegrafi/