LAJMI I FUNDIT:

Më shumë se gjashtë vite bashkë, Taylor Swift tregon arsyen e ndarjes nga Joe Alwyn?

Më shumë se gjashtë vite bashkë, Taylor Swift tregon arsyen e ndarjes nga Joe Alwyn?

Taylor Swift ka lënë të kuptohet se çfarë e çoi në ndarjen e saj nga Joe Alwyn, duke sugjeruar se aktori anglez nuk donte të martohej me të.

Reklama

Të premten, fituesja e “Grammy” publikoi një këngë të re të titulluar “You’re Losing Me”, e cila është e disponueshme vetëm në disa kopje fizike të albumit të saj “Midnights (The Til Dawn Edition)”.

Ndonëse ajo ende nuk ka konfirmuar nëse kënga ka të bëjë me Alwynin, dyshja ndanë rrugët e tyre muajin e kaluar pas më shumë se gjashtë vitesh lidhje – dhe Swift është e famshme për përshkrimin e marrëdhënieve të saj në këngë.

Foto: GC Images

Në një frazë të këngës Swift pretendon se ka dhënë “ndjeshmëri të pafund”, dhe përfundon me pranimin e saj: “As unë nuk do të martohesha me mua. Një kënaqësi e njerëzve patologjik. Kush donte vetëm ta shihje atë”, kjo ka mjaftuar që fansat të aludojnë që kjo është arsyeja ps ata ndan rrugët.

Edhe pse as Swift dhe as Alwyn, 32 vjeç, nuk e kanë adresuar publikisht ndarjen e tyre, një burim na tha në prill se “nuk ishte dramatike”, duke thënë se marrëdhënia thjesht nuk funksionoi”.

Sidoqoftë, Swift, 33 vjeç, në fillim të këtij muaji u përfol për “romancën e saj të re” me frontmenin e “The 1975”, Matty Healy, dhe Alwyn thuhet se “ndihet i mërzitur dhe i shqetësuar” që ajo vazhdoi me lidhjet kaq shpejt.

Taylor Swift përforcon thashethemet për romancë me Matty Healy teksa dyshja shihen në një takim romantik në New York
Lexo po ashtu Taylor Swift përforcon thashethemet për romancë me Matty Healy teksa dyshja shihen në një takim romantik në New York

Ai gjithashtu supozohet se është shqetësuar që ai i dha “besimin” e tij Swiftit kur ajo i tha se këngëtarja dhe Healy, 34 vjeç – e cili punoi në albumin e saj “Midnights”, që u publikua në tetor 2022 – ishin thjesht “miq”.

Foto: SplashNews

Gjatë javëve të fundit, Healy – i cili është gjithashtu angleze – është kapur duke ndjekur koncertet e këngëtares duke u shoqëruar me të deri në orët e vona , duke lënë studion e saj të regjistrimit dhe madje duke e puthur në publik.

Alwyn, nga ana e tij, thuhet se “ka bërë më të mirën për të qenë i zënë dhe për t’u fokusuar tek vetja”.

Në fillim të kësaj jave, ai mori pjesë në eventin e tij të parë publik që kur u nda me Swift. /Telegrafi/