LAJMI I FUNDIT:

Shtatëmbëdhjetë të famshmit që bëjnë një jetë normale dhe tregojnë defektet e tyre të përditshmërisë

Shtatëmbëdhjetë të famshmit që bëjnë një jetë normale dhe tregojnë defektet e tyre të përditshmërisë

Koha kur menduam se njerëzit e famshëm ishin idealë, është zhdukur. Një herë na dukej se ata dukeshin të përsosur dhe se ata duhej të bënin vetëm me gisht për t’i bërë të gjitha ëndrrat e tyre realitet.

Sot, falë internetit, ne mund të shohim se si ata jetojnë dhe zbulojnë anët e reja të jetës së tyre.

Bright Side ju fton të shikoni në jetën e përditshme të 17 të famshmëve. Ata janë shumë më të ngjashëm me ne sesa mendojmë.

Chrissy Teigen tregoi shenjat e saj të strijave.

https://www.instagram.com/p/BXGlL14lFmM

https://www.instagram.com/p/1ZrLW-JjZ1

Chrissy Teigen ndau një fotografi në Instagram të shenjave të saj të strijave. Fansat e vlerësuan atë për ndershmërinë e saj dhe e quajtën atë një model të mirë. Chrissy pretendoi se nuk do të përdorte ‘photoshop’ për fotot e saj të Instagramit. Ajo tha se ishte e padrejtë.

Blake Lively ka probleme me orarin

https://www.instagram.com/p/BH5oz2EgBfj

Aktorja popullore Blake Lively nganjëherë nuk ka kohë të mjaftueshme për mëngjes. Ajo nuk ankohet kur ajo duhet të bëjë shumë gjëra në të njëjtën kohë dhe ajo e ndan këtë fakt me botën. “Unë nuk meritoj trajtim të veçantë,” shkruan ajo në faqen e saj të Instagram. Ajo i lejon të gjithë të dinë se ajo nuk është ndryshe nga asnjë prej fansave të saj.

Jennifer Aniston është 48 vjeç, edhe pse nuk duket

https://www.instagram.com/p/BUcBnlWAbVl

Kjo bukuri nuk përkon me moshën e saj. Përkundrazi, ajo bëhet më mirë çdo vit. Megjithatë, edhe ajo nuk arrin gjithmonë të mbajë trupin gjithmonë në formë për shkak të moshës së saj. Për fat të mirë, Jennifer nuk kujdeset shumë për të, dhe ajo për fat të mirë ndan fotot e saj nga plazhi me fansat e saj.

Drew Barrymore nuk i fsheh rrudhat

https://www.instagram.com/p/BXQZI2ZhJqM

Drew gjithmonë ka provuar të duket e natyrshme, kështu që ajo me guxim tregon gjithçka nga fytyra, ku mund t’i shihni rrudhat e saj dhe vetullat që nuk janë të përkryera. Aktorja lehtë mund të postojë një raport të detajuar të fotografisë rreth procedurave të saj të bukurisë në shtëpi.

Margot Robbie tregon dështimet e saj

https://www.instagram.com/p/BIG3Sg6DsG3

Ky yll i famshëm nuk është gjithmonë i suksesshëm. Për shembull, ajo dështoi kur provoi të bënte sërf. Megjithatë, Margot është shumë e sigurt, kështu që ajo nuk përpiqet të veprojë sikur të mos kishte dështouar kurrë dhe nuk frikohet nga ndarja e fotografive të papërsosura.

Mila Kunis dhe Henry Cavill kanë sytë e pazakontë

 (Foto: AP/Luis Martinez)

https://www.instagram.com/p/BJJRhc7hDkv

Mila Kunis ka njohuri rreth heterokromisë që kur ishte fëmijë: njëra nga sytë e saj është i gjelbër dhe tjetri kafe. Sytë e Supermanit, Henry Cavill janë të dy blu, por ka një vend kafe në syrin e tij të majtë. Në fakt, sytë e tillë me ngjyra janë të njohur tani, dhe shumë njerëz mendojnë se kjo është më shumë një pasuri sesa një problem.

Laetitia Casta dhe buzëqeshja e saj jo-hollywoodiane.

Foto: Nicolas Briquet/ABACAPRESS. COM

Buzëqeshja e Laetitias është qartësisht e ndryshme nga të gjitha buzëqeshjet e tjera të Hollywoodit. Megjithatë, nuk e ndaloi atë të ndërtonte një karrierë të suksesshme të aktrimit dhe modelimit. Talenti është shumë më i rëndësishëm se ngjyra dhe pozicioni i dhëmbëve.

Mark Wahlberg nuk kujdeset për muskujt e tij

Vetëm shikoni muskujt e tij! Edhe pse Marku ka një trup thuajse perfekt, ai nuk kujdeset fare për të dhe nuk heziton të tregojë gjithçka nga trupi i tij, me të cilin bënë për vete shumë fansa.

Ashley Graham nuk e fsheh celulitin e saj

https://www.instagram.com/p/BIxy7abBZFl

https://www.instagram.com/p/BPthBsNAK8O

Kjo modele me famë botërore i frymëzon shumë gra me sukseset e saj dhe dashurinë e saj për trupin. Ajo që ajo ka shkruar nën një nga fotografitë e saj më të fundit në Instagram, paraqet një nga parimet kryesore të Ashleyt. Ajo tha se nuk ndjehet e turpshme për celulitin dhe askush nuk duhet të ndihet në atë mënyrë.

Emilia Clarke fshihet nga problemet

https://www.instagram.com/p/BFnwDfYo1MF

Emilia merr kaq lodhje gjatë pushimeve të shkurtra në mes të xhirimeve, sa që ajo nuk ka zgjidhje tjetër përveçse të ulet, ose edhe të shtrihet, për një kohë në një vend të qetë. Për shembull, në këtë foto, aktorja është duke u fshehur në një tunel fëmijësh. Ajo duket të jetë mjaft e lumtur.

Gwyneth Paltrow vë syze

https://www.instagram.com/p/BT7vrisAGNq

Shumica e njerëzve preferojnë të mbajnë lente kontakti, dhe ata u bënë një ndryshues i vërtetë për ata që nuk e pëlqejnë pamjen e tyre në syza. Sidoqoftë, Gwyneth Paltrow filloi të mbante syze sapo shikimi i saj u përkeqësua. Syzet duken mjaft të mira për të.

Cameron Diaz dhe Lady Gaga pa grim

https://www.instagram.com/p/hyK1h5CF7K

Cameron nuk përpiqet të fshehë moshën e saj, shpesh duke marrë fotografi ku mund të shohim lehtë rrudhat. Dhe Lady Gaga është e famshme për veshjet e saj ekstravagante dhe grimin e mrekullueshëm. Megjithatë, ajo nuk ka frikë të tregojë se si duket fytyra e saj pa të. Kur ylli i popit vjen në shtëpi pas një dite të gjatë, ajo lan spastrimin e saj dhe merr disa ‘selfie’ në mbrëmje për t’iu treguar fansave atë që ajo me të vërtetë duket.

Seal nuk është i turpëruar nga plagët e tij

https://www.instagram.com/p/BM4xp0zDPOx

Shumë njerëz janë të trembur për shkak të plagëve, veçanërisht nëse ata janë në një pjesë të hapur të trupit. Por jo Seal. Këngëtarja ka një fytyrë të hapur, një buzëqeshje të bukur dhe një pamje të sigurt.

Keira Knightley dhe Mila Jovovich janë krenarë për ‘zemrat’ e tyre të vogla

https://www.instagram.com/p/SvhBKonR3W

https://www.instagram.com/p/BFsAJyNzMpA

Natyrisht, gjinjtë e vegjël nuk ndikojnë në talent, por ajo ndikon që çdo gjë të jetë më e vështirë që të mos përputhesh me standardet e bukurisë edhe nëse ju jeni një njeri i famshëm me famë botërore. Për shembull, Keira duhej t’u kërkonte specialistëve të mos i bënin gjinjtë e saj të dukeshin më të mëdha gjatë montazhit të filmave. Duket se të dy aktoreve nuk iu intereson shumë opinioni publik dhe veshin rroba që theksojnë madhësinë reale të gjirit. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Magazina
Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Magazina

"Jam goca më me fat në botë" - Heidi Baci ndan fotografi të mrekullueshme krah Romeos

Magazina
Bujar Qamili flet për betejën dhe jetën: Kur isha në koma, shihja një dritë

Bujar Qamili flet për betejën dhe jetën: Kur isha në koma, shihja një dritë

Magazina
Arbana Osmani e ndoqi nga tribunat ndeshjen e Italisë me Shqipërinë, teksa me flamur bëri tifo për Kombëtaren Shqiptare

Arbana Osmani e ndoqi nga tribunat ndeshjen e Italisë me Shqipërinë, teksa me flamur bëri tifo për Kombëtaren Shqiptare

Magazina
Gazetarja Eva Murati publikon momentin kur tifozi hyri në fushë gjatë ndeshjes Itali-Shqipëri

Gazetarja Eva Murati publikon momentin kur tifozi hyri në fushë gjatë ndeshjes Itali-Shqipëri

Magazina
Kalo në kategori