LAJMI I FUNDIT:

Shtatë heronjtë ndër vite të Ligës së Kampionëve (Video)

Shtatë heronjtë ndër vite të Ligës së Kampionëve (Video)

Massimiliano Allegri dhe Zinedine Zidane do të ballafaqohen me strategjitë e tyre në fushë e stadiumit Millennium të Cardiffit.

Reklama

Benzema dhe Cristiano, të mbështetur prej Iscos, do të udhëheqin sulmin e Madridit.

Dybala dhe Higuain do të formojnë së bashku me Mandzukicin një treshe që do të mundohen të triumfojnë kundër kampionit aktualë të Evropës, transmeton Telegrafi.

Megjithatë, ka pasur shumë finale evropiane në të cilin një lojtar ka dal në skenë dhe ka qenë vendimtar në takim.

Më poshtë është një listë e lojtarëve të cilët ishin të rëndësishëm në arritjen e titullit evropian për klube. /Telegrafi/

Kluivert, (1995) Ajax 1-0 Milan

Lars Ricken, (1997) Borussia Dortmund 3-1 Juventus 

Sheringam-Solksjaer, (1999) Man.Utd 2-1 Bayern Munich

Iker Casillas, (2002) Real Madrid 1-2 Leverkusen

Vladimir Smicer, (2005) Liverpool 3-2 Milan

Julian Belleti, (2005) Barcelona 2-1 Arsenal

Marcelo, (2014) Real Madrid 3-1 Atletico Madrid

Në trend Sport

Më shumë
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Bundesliga
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Ndërkombëtare
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Kishte shpresuar në ftesë nga Kosova, Edvin Kuç ftohet prej Malit të Zi

Kishte shpresuar në ftesë nga Kosova, Edvin Kuç ftohet prej Malit të Zi

Përfaqësueset
Kalo në kategori