Shqiptari i njohur me emrin Robeto Baggio Kçira shënon gol në minutën e fundit dhe çmend tifozët në Amerikë (Foto/Video)

Futbollisti shqiptar i Miami FC në SHBA, i njohur për emrin e tij të veçantë, Robert Baggio Kçira, ka shënuar një gol mjaft të vlefshëm për ekipin e tij.

Ai shënoi në ndeshjen kundër North Carolinas.

Takimi ishte i  vlefshëm për javën e 4-t të sezonit pranveror në Ligën e Amerikës së Veriut dhe ndeshja u mbyll me shifrat 1-1.

Kçira shënoi golin e barazimit në minutën e 5-të të shtesës duke bërë që stadiumi i Miamit të shpërthente në festë.

Më parë skuadra mysafire kishte kaluar në epërsi në minutën e 63-të me anë të Liang, shkruan Panoramasport.

Pas këtij takimi, Miami FC ka arritur në kuotën e 5 pikëve duke mbajtur vendin e 3-të në renditje.

Djaloshi e a marrë këtë emër nga babai i tij Franku që e kishte idhull futbollistin e madh italian, Roberto Baggion.

Çfarë duhet të ndodhë tani që Liga Premier të marrë një vend shtesë në Ligën e Kampionëve

Ancelotti është vetëm disa javë larg kalimit të Zidanes, pas tij sfida e përballjes me legjendën Miguel Munoz

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi