LAJMI I FUNDIT:

Shqipëria në Grupin I për kualifikimet për Kampionatin Botëror – short i vështirë për kuqezinjtë

Shqipëria në Grupin I për kualifikimet për Kampionatin Botëror – short i vështirë për kuqezinjtë
Reklama

Shqipëria ka mësuar emrat e kundërshtarëve për kualifikimet në Kampionatin Botëror që mbahet në vitin 2022 në Katar.

Kuqezinjtë janë në Grupin I dhe do të kenë punë me Anglinë, Poloninë, Hungarinë dhe Andorrën.


Vendet që kanë konflikte nuk mund të përballen, derisa shteti që nuk i njeh vizat e shteti tjetër, duhet të zhvillojë takimin në vendin e tyre, por mund të zgjedh edhe një stadium tjetër të përshtatshëm.

Nga Grupi A deri në Grupin E, do të jenë nga pesë skuadra, derisa nga ai F deri te J, do të jenë nga gjashtë skuadra.

Kualifikimet për Kampionatin Botëror do të fillojnë nga muaji mars i vitit 2021.

Grupi A

Portugalia

Serbia

Republika e Irlandës

Luksemburgu

Azerbajxhani

Grupi B

Spanja

Suedia

Greqia

Gjeorgjia

Kosova

Grupi C

Italia

Zvicra

Irlanda e Veriut

Bullgaria

Lituania

Grupi D

Franca

Ukraina

Finlanda

Bosnja dhe Hercegovina

Kazakistani

Grupi E

Belgjika

Uellsi

Republika Çeke

Bjellorusia

Estonia

Grupi F

Danimarka

Austria

Skocia

Izraeli

Ishujt Faroe

Moldavia

Grupi G

Holanda

Turqia

Norvegjia

Mali i Zi

Letonia

Gjibrlatari

Grupi H

Kroacia

Sllovakia

Rusia

Sllovenia

Qipro

Malta

Grupi I

Anglia

Polonia

Hungaria

Shqipëria

Andorra

San Marino

Grupi J

Gjermania

Rumania

Islanda

Andorra

Lihtenshtajni. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Përfaqësueset
UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

Përfaqësueset
Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'

Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'

Përfaqësueset
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Buffon i paralajmëron të gjithë ata që e shikojnë Shqipërinë si autsajdere e 'grupit të vdekjes'

Buffon i paralajmëron të gjithë ata që e shikojnë Shqipërinë si autsajdere e 'grupit të vdekjes'

Kombëtarja e Shqipërisë
'Tërmet' në Angli: Man City dhe Chelsea rrezikojnë rënien nga Liga Premier

'Tërmet' në Angli: Man City dhe Chelsea rrezikojnë rënien nga Liga Premier

Premier League
Kalo në kategori