Shqipëria do ta pres Lituaninë në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Pak minuta më parë, në faqen zyrtare të UEFA-s janë bërë publike edhe formacionet zyrtare.

Enea Mihaj dhe Qazim Laçi janë dy futbollistët që debutojnë si titullarë me fanellën kuqezi, teksa sulmi i është besuar Armando Sadikut dhe Rey Manajt.

Në portë do të jetë Thomas Strakosha, ndërsa Berat Gjimshit dhe Kastriot Dermaku luajnë nga minuta e parë.

Në mesfushë do të jenë Gjasula dhe Abashi, ndërsa në krahë Hysa e Trashi.


FORMACIONET ZYRTARE

Shqipëria: Strakosha, Gjimshiti, Mihaj, Dermaku, Hysaj, Trashi, Abrashi, Gjasula, Laçi, Manaj, Sadiku. 

Lituania: Svedkauskas, Vaitkunas, Palionis, Girdvainis, Mikolunas, Simkus, Dapkus, Lasiskas, Vorobjovas, Kazlauskas, Simkus.


/Telegrafi/