LAJMI I FUNDIT:

Shpërthim pranë një aeroporti ushtarak rus në Krime

Shpërthim pranë një aeroporti ushtarak rus në Krime

Sipas videove dhe fotove të shfaqura në rrjetet sociale, një shpërthim apo zjarr ka ndodhur pranë aeroportit ushtarak rus në Krime.

Reklama

Videoja tregon një tym të madh që ngrihet nga vendbanimi Hvardiske në rrethin Simferopol, ku ndodhet baza ajrore.

Udhëheqësi i Krimesë, i emëruar nga Rusia, Sergei Aksyonov, shkroi në Telegram se “një dron u rrëzua në zonën e Simferopol”.

“Ai u rrëzua në një fushë. Nuk pati viktima apo dëme”, shtoi Aksyonov.

Theksojmë se forcat ukrainase pritet të marrin një kundërsulm ndaj ushtrisë pushtuese të Vladimir Putinit.

Ndryshe, Rusia ka nisur pushtimin e pajustifikueshëm të shtetit ukrainas më 24 shkurt të vitit të kaluar duke shkaktuar viktima të shumta dhe dëme të mëdha materiale. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Historia e 'rrjetit prej rreth 8 mijë bunkerësh nëntokësorë' në Zvicër, që janë bërë sërish të nevojshëm për ushtrinë

Historia e 'rrjetit prej rreth 8 mijë bunkerësh nëntokësorë' në Zvicër, që janë bërë sërish të nevojshëm për ushtrinë

Evropa
Ministri i jashtëm rus thotë se SHBA-ja është “drejtpërdrejt në luftë” me Moskën

Ministri i jashtëm rus thotë se SHBA-ja është “drejtpërdrejt në luftë” me Moskën

Evropa
Si përgatiten snajperistët

Si përgatiten snajperistët "Fantazmë" të Ukrainës drejt një misioni luftarak

Evropa
Norvegjia arrestoi ish-komandantin e Wagnerit që tentoi të kthehej në Rusi

Norvegjia arrestoi ish-komandantin e Wagnerit që tentoi të kthehej në Rusi

Evropa
Forcat ukrainase po avancojnë në jug të Bakhmutit

Forcat ukrainase po avancojnë në jug të Bakhmutit

Evropa
Po mundohej të gjuante dronin sulmues të ukrainasve, ushtari rus e pëson keq kur predha i bie në kokë duke e lënë pa ndjenja

Po mundohej të gjuante dronin sulmues të ukrainasve, ushtari rus e pëson keq kur predha i bie në kokë duke e lënë pa ndjenja

Evropa
Kalo në kategori