Franca ka fituar 3-1 ndaj Polonisë, duke kaluar në çerekfinale të Kampionatit Botëror.

Reklama

Golat për Gjelat i shënuan Kylian Mbappe me dy dhe një Olivier Giroud, ndërsa për polakët realizoi Robert Lewandowski nga penalltia.

Franca ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.99, me Poloninë që u vlerësua me 6.55.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Mbappe, që realizoi dy gola dhe mori notën 8.8.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Bartosz Bereszynski, që u vlerësua me 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Reklama

/Telegrafi/