LAJMI I FUNDIT:

Shkak shitja e armëve, zbulohen detaje nga pengmarrja në autostradën Tiranë-Durrës

Shkak shitja e armëve, zbulohen detaje nga pengmarrja në autostradën Tiranë-Durrës

Një konflikt i hershëm mes disa personave është tentuar të finalizohet me rrëmbimin e një 31-vjeçari të dielën pasdite në autostradën Tiranë-Durrës.

Mësohet se dy vëllezër të identifikuar si Gentian dhe Indrit Beqiraj kanë qenë duke udhëtuar me motor në momentin që një automjet i ka goditur nga pas. 4 persona kanë dalë nga automjeti, dhe pas konfrontimit fizik, njërin prej vëllezërve, Indritin e kanë futur me forcë në makinë.

Pas 500 metrash, autorët e kanë lëshuar 31-vjeçarin, i cili ka bërë denoncimin në polici.

Kjo e fundit dyshon se autorët janë pjesë e shoqërisë së dy vëllezërve Beqiraj dhe se shkak është bërë shitja e armëve të zjarrit. Deri tani janë shoqëruar disa persona në lidhje me ngjarjen.

Dy vëllezërit rezultojnë me precedente penalë, pasi në 2013 janë arrestuar për trafik narkotikësh dhe armëmbajtje pa leje.

Policia po heton në dy pista, atë të rrëmbimit dhe konflikte të vjetra mes të rinjve në lidhjen me pazaret e drogës. /Euronews Albania/


Në trend Lajme

Më shumë
“Mesazhi ishte i qartë, lufta është afër”, ekspertët komentojnë samitin 'Ukraina – Evropa Juglindore': Nuk u mbajt rastësisht në Tiranë

“Mesazhi ishte i qartë, lufta është afër”, ekspertët komentojnë samitin 'Ukraina – Evropa Juglindore': Nuk u mbajt rastësisht në Tiranë

Siguri
Kush e ruajti Zelenskyn në Tiranë? Nga snajperët te agjentët e RENEA-s

Kush e ruajti Zelenskyn në Tiranë? Nga snajperët te agjentët e RENEA-s

Lajme
“Është goditur se është ulë pa i thënë ulu”, ish-hetuesi i Policisë komenton videon ku Radoiçiqi grushton një person

“Është goditur se është ulë pa i thënë ulu”, ish-hetuesi i Policisë komenton videon ku Radoiçiqi grushton një person

Siguri
Rasti “Veteranët”, dëshmitari thotë se bukëpjekësit pranë shtabeve të UÇK-së janë konsideruar si veteranë luftëtarë

Rasti “Veteranët”, dëshmitari thotë se bukëpjekësit pranë shtabeve të UÇK-së janë konsideruar si veteranë luftëtarë

Drejtësi
Çka deklaroi para gjykatës gruaja që e goditi për vdekje 26-vjeçarin në Prishtinë

Çka deklaroi para gjykatës gruaja që e goditi për vdekje 26-vjeçarin në Prishtinë

Drejtësi
Projektligji për shëndetin riprodhues, Reshitaj: Mund të ketë martesa mes vëllait e motrës

Projektligji për shëndetin riprodhues, Reshitaj: Mund të ketë martesa mes vëllait e motrës

Sociale
Kalo në kategori