Kur kanë mbetur vetëm edhe 17 ditë para se të fillojë kampionati, situata te Torino nuk është më e mirat.

Reklama

Për ta vërtetuar këtë mjafton një video e cila tregon kundërshtimet mes drejtuesve dhe trajnerit Ivan Juric sa i takon lëvizjeve të klubit në afatin kalimtar.

Drejtori sportiv, Davide Vagnati dhe Juric janë përplasur fillimisht verbalisht ndërsa pati përpjekje edhe për një sherr fizik.

Për fat të mirë, një person i tretë ndërhyri dhe evitoi përplasjet ndërsa atmosfera duket tejet pesimiste në lidhje me sezonin e ri ku “Granadat” humbën dy yjet kryesor si Andrea Belotti dhe Gleison Bremer.

Mbetet për t’u parë tashmë se anën e kujt do të mbajë presidenti Urbano Cairo, pasi njëri mes drejtorit dhe trajnerit mund të mos jetë më pjesë e Torinos në të ardhmen.

Reklama
Reklama

Ajo e çfarë është më shqetësuese për klubi është fakti që dikush nga lojtarët e ka filmuar momentin, pasi klubi po qëndronte në fazën përgatitore. /Telegrafi/