LAJMI I FUNDIT:

Sheik Jassim do ta blejë Liverpoolin?

Sheik Jassim do ta blejë Liverpoolin?

Gjatë javës së kaluar, Sheik Jassim, një anëtar i familjes mbretërore të Katarit dhe njëherësh kryetar i Bankës Islamike të Katarit, ofroi 6.57 miliardë funte për të blerë Manchester United. Por, familja Glazers e refuzoi ofertën e tij dhe po ecën përpara me një oferte prej 1.4 miliardë funtesh nga miliarderi britanik Sir Jim Ratcliffe për një pjesë të aksioneve.

Raportet thonë se Sheik Jassim është i pakënaqur për refuzimin dhe ende po kërkon të zotërojë një klub futbolli.


“A ka mënyrë më të mirë për t’u përgjigjur sesa të blesh rivalët më të mëdhenj të Unitedit, Liverpoolin dhe të hedhësh të gjitha paratë që do të hidhje në Man Utd për t’i bërë ata të paguajnë për atë vendim për të mos u shitur te ju”, ka thënë Mike Keagan i Daily Mail.

Fakti është se kompania që zotëron Liverpooli, FSG, nuk është më në kërkim të investitorëve të rinj pasi ka arritur një marrëveshje me Dynasty Equity. FSG kurrë nuk kishte ndërmend të shiste Liverpoolin.

Sheikh Jassim heq dorë nga Man Utd, tani mendon të blejë një klub tjetër të madh evropian
Lexo po ashtu Sheikh Jassim heq dorë nga Man Utd, tani mendon të blejë një klub tjetër të madh evropian

Për më tepër, shumica e tifozëve të Liverpoolit janë kundër që klubi i tyre të bëhet një klub shtetëror si Manchester City, pavarësisht nga injektimi i parave të premtuara.

Sheik Jassim thuhet gjithashtu se po mendon të braktisë ndjekjen e tij për të zotëruar një klub në Ligën Premier dhe të ofrojë para për blerjen e Interit në Serie A. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shkëlqeu me paraqitjet e tij, Real Madridi e shpërblen me kontratë të re veteranin e ekipit

Shkëlqeu me paraqitjet e tij, Real Madridi e shpërblen me kontratë të re veteranin e ekipit

La Liga
Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

La Liga
Një tjetër top trajner refuzon Bayernin

Një tjetër top trajner refuzon Bayernin

Bundesliga
Bellingham bëhet fitues i çmimit prestigjioz – atë nuk arritën ta fitojnë as Ronaldo as Messi

Bellingham bëhet fitues i çmimit prestigjioz – atë nuk arritën ta fitojnë as Ronaldo as Messi

Ndërkombëtare
Real Madridi nxjerr në shitje biletat për ndeshjen kundër Bayern Munichut, mësohen çmimet

Real Madridi nxjerr në shitje biletat për ndeshjen kundër Bayern Munichut, mësohen çmimet

Liga e Kampionëve
Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Ndërkombëtare
Kalo në kategori