LAJMI I FUNDIT:

Sheikh Jassim heq dorë nga Man Utd, tani mendon të blejë një klub tjetër të madh evropian

Sheikh Jassim heq dorë nga Man Utd, tani mendon të blejë një klub tjetër të madh evropian

Sheikh Jassim Bin Hamad Al Thani thuhet se po mendon të blejë një klub tjetër në vend të Manchester Unitedit, pas vonesave të shumta.

Kanë kaluar 11 muaj që kur familja Glazer njoftoi për herë të parë se po eksploronte alternativa strategjike për Unitedin, të cilat mund të rezultojnë në një shitje të plotë të klubit.


Pavarësisht disa ofertave përkatëse nga bankieri i Katarit, Sheikh Jassim dhe miliarderi britanik, Sir Jim Ratcliffe, të cilët thuhet se e kanë vlerësuar klubin në mbi 5 miliardë euro, Glazers mbeten në vend në Old Trafford.

Ndërsa pritja vazhdon për një vendim nga pronarët amerikanë, mediumi Sky Sports njofton se Sheikh Jassim është tërhequr nga blerja e Djajve të Kuq.

Në anën tjetër, mediumi italian Tuttomercatoweb raporton se miliarderi nga Katarit tani mund t’i ketë sytë te blerja e gjigantit të  Serie A, Inter.

Interi, i cili ishte finalisti i Ligës së Kampionëve sezonin e kaluar, aktualisht është nën pronësinë e familjes kineze, Zhang, me 31-vjeçarin Steven Zhang, i cili u bë kryetari më i ri në historinë e klubit në vitin 2018.

Megjithatë, me një afat të afërt të ri-pagimit të kredisë të vendosur në maj 2024, janë ngritur pyetje në lidhje me të ardhmen afatgjatë të Zhang në klub, me Raine Group që thuhet se ka qenë në kërkim të blerësve të mundshëm.

Tuttomercatoweb pretendon se Sheikh Jassim ka hyrë në garë si një ofertues i mundshëm për blerjen e skuadrës së Serie A.

Megjithatë, mediumi italian pretendon se një pikë e rëndësishme debati është çmimi, me Zhang që thuhet se vlerëson klubin 1.2 miliardë euro.

Sheikh Jassim thuhet se nuk është i prirur të përmbushë çmimin e kërkuar Zhang, duke çuar në një bllokim aktual të negociatave. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

La Liga
Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Ndërkombëtare
Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

La Liga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Kalo në kategori