Sharon Stone ka filluar t’u lutet votuesve pak para zgjedhjeve presidenciale në Amerikë.

Të dielën, e nominuara për ‘Oscar’, 62 vjeçare përmes rrjetit social, Instagram dërgoi një mesazh të veçantë për femrat votuese në Florida përpara zgjedhjeve presidenciale, duke iu lutur atyre të votojnë për Joe Biden dhe Kamala Harris.

Ylli ndau një imazh të thjeshtë: një sfond të zi me shkronja të bardha në një shënim drejtuar “Grave të Floridas”.

“Përshëndetje. Unë kam ardhur për të vizituar shtetin tuaj që kur isha adoleshente. Dielli, muzika, çelësat”, filloi ajo. “Unë e bëra specialistin atje. Unë mblodha para për gratë e dhunuara atje. Çfarë di për ju: ju jeni të qetë, të guximshëm, argëtues, të zgjuar dhe po ju jeni seksi nëse mund të jem kaq e guximshme”.

Kamala Harris pezullon aktivitetet fizike për fushatë Kamala Harris pezullon aktivitetet fizike për fushatë

Stone përfundoi: “Po në lidhje me vajzat tuaja, dhe ëndrrat e tyre, të ardhmen e tyre?”.

View this post on Instagram

Thank you to our entire team on our shoot for @voguegreece! Repost from @voguegreece • Cover 2 Η @sharonstone μεταμορφώνεται σε ηρωίδα γουέστερν, αποκλειστικά, για το νέο τεύχος Νοεμβρίου της Vogue Greece, αφιερωμένο στο σινεμά. Ανεξαρτήτως συνθηκών, ο κινηματογράφος πάντα θα γεννά τα πιο δυνατά συναισθήματα και θα είναι εκεί να μας ταξιδεύει. Το ίδιο και η Stone, μια γυναίκα που τολμά να επαναπροσδιορίζει την εικόνα της και να εκφράζεται όπως εκείνη θέλει, στην οθόνη και στη ζωή. Μίλησε εκ βαθέων στην @dimmelo_ για τις προκλήσεις που αντιμετώπισε ως γυναίκα στη βιομηχανία του θεάματος, τον ηλικιακό ρατσισμό, τη σχέση της με το σεξ και τη μητρότητα, αλλά και για τη δημοφιλή σειρά “Ratched” του Netflix στην οποία πρωταγωνιστεί. Μη χάσετε το τεύχος Νοεμβρίου της Vogue Greece, αυτή την Κυριακή 25/10 στα περίπτερα, μαζί με την @kathimerini. _ @sharonstone turns into a Far West heroine, exclusively for the new Vogue Greece November issue, dedicated to cinema. Irrespective of circumstances, cinema always gives rise to the most powerful of emotions, leading us on a perpetual journey, all along. The same is true of Stone, a woman who dares to redefine her image and express herself as she wishes – whether on screen on in real life. In an in-depth interview with @dimmelo_, the actress talks about the challenges she faced as a woman in the entertainment industry, the issue of ageism, her relationship with sex and motherhood, as well the popular Netflix series “Ratched”, in which she takes a starring role. Do not miss the Vogue Greece November issue, on sale at newsstands on Sunday, 25/10, along with @kathimerini. _ Editor-in-chief: @thaleiavoguegr Art director: @d_andrianopoulos Photographer: @michaelmuller7 Starring: @sharonstone Creative Director/Stylist: @paris_libby Makeup: @karayoshimotobua @aframe_agency Hair: @hairbyadir @aframe_agency Models: @elliott_law_ @christianhogue @sugashane21 @lamodels @therealjimmyq @nextmodels Photographer's Assistant’s: Eric Larson, Adam Matijasevic Digital Tech: Jeff Vogeding Studio Manager: Aaron Meekcoms Styling Assistants: Claudia Perez, Kowalski and Wilby Location: White Horse Ranch, Landon California

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on Oct 21, 2020 at 6:20am PDT

Aktorja bashkohet me një listë të gjatë të yjeve që kanë bërë mbështetjen e tyre për dyshen Biden-Harris.

Ajo bashkohet me shkrimet e Dwayne “The Rock” Johnson dhe Taylor Swift, ndërsa yje si Jon Voight dhe Kirstie Alley kanë shprehur mbështetje për presidentin aktual, Trump. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Pass it on.

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on Oct 21, 2020 at 6:18am PDT