Xherdan Shaqiri është pjesë e formacionit të javës së nëntë të Ligës Premier të përpiluar nga Goal.com.

Mesfushori shqiptar me dy golat e tij të bukur i dha fitoren e radhës Stok Cityt ndaj Hullit.

“Nuk më befasoi goli i dytë i Shaqirit, ai bën gola të tillë çdo ditë në stërvitje” “Nuk më befasoi goli i dytë i Shaqirit, ai bën gola të tillë çdo ditë në stërvitje”

Çuditërisht në formacion janë vetëm dy lojtarë të Chelseat, edhe pse Blutë fituan me rezultat 4-0 ndaj Manchester Unitedit.

Më poshtë keni formacionin e javës. /Telegrafi/

capture-20161024-105938

Vetëm Cesar Azpilicueta dhe Pedro janë në njëmbëdhjetëshin më të mirë të javës në Ligën Premier pas fitores nga Chelsea 4-0 ndaj Unitedit.