LAJMI I FUNDIT:

“Nuk më befasoi goli i dytë i Shaqirit, ai bën gola të tillë çdo ditë në stërvitje”

“Nuk më befasoi goli i dytë i Shaqirit, ai bën gola të tillë çdo ditë në stërvitje”

Trajneri i Stoke Cityt, Mark Hughes, ka folur pas fitores ndaj Hull Cityt me rezultat 0-2, që erdhi fal dy super golave nga Xherdan Shaqiri.

Reklama

Tekniku anglez ka thënë se nuk ndihet aspak i befasuar nga cilësitë e mesfushorit shqiptar dhe se besonte te fitorja.

“Fitoret radhazi janë gjithmonë të mirëpritura në Ligën Premier, pasi kjo është një gjë e vështirë për ta bërë. Isha i bindur se ndaj Hull Cityt ishte një mundësi e mirë për ne të arkëtonin tre pikët e radhës”.

Shkëlqeu me dy super gola, kjo është nota e lartë e Shaqirit (Foto)
Lexo po ashtu Shkëlqeu me dy super gola, kjo është nota e lartë e Shaqirit (Foto)

“Dy gola fantastik nga Shaqiri dhe ai e fitoi ndeshje për ne, por në përgjithësi mendoj se i gjithë ekipi bëri atë që ishte kërkuar”.

“Goli i parë ishte absolutisht fantastik, kurse te i dyti isha më pak i befasuar pasi të jem i sinqertë kam parë gola të tillë nga ai çdo ditë në stërvitje”, ka thënë Huhges. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

La Liga
Harry Kane shënoi tri gola për Bayernin ndaj Bochumit, por në Gjermani nuk njihet si het-trik

Harry Kane shënoi tri gola për Bayernin ndaj Bochumit, por në Gjermani nuk njihet si het-trik

Bundesliga
Frenkie De Jong rrezikon të mbetet jashtë fushës për një kohë të gjatë

Frenkie De Jong rrezikon të mbetet jashtë fushës për një kohë të gjatë

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shënoi 483 gola në 87 ndeshje: Man City e do sensacionin e Milanit

Shënoi 483 gola në 87 ndeshje: Man City e do sensacionin e Milanit

Serie A
Kalo në kategori