Kosova vazhdon të shpresojë në yjet e saj që luajnë për përfaqësueset tjera.

Ndihmësi i Përfaqësueses së Kosovës, Muharrem Sahiti, ka thënë që Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka dhe yjet tjerë e kanë derën e hapur te Kosova.

“Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka dhe futbollistët tjerë kosovarë e kanë derën e hapur te Përfaqësuesja e Kosovës”, ka deklaruar ai në “RTK”, përcjellë “GazetaOlle.com”.

Ndryshe, edhe përzgjedhësi Albert Bunjaku ka thënë disa herë që do t’i ftojë të gjithë kosovarët që do t’i përshtaten projektit të tij.

Për Kosovën do të votohet me 3 maj në Budapest të Hungarisë për pranimin e saj në UEFA.