Ceremonia e sivjetme e ndarjes së çmimeve Oscar është mbyllur me çmimin për filmin më të mirë.

Reklama

Dhe për vitin 2018, Academy Awards ka vendosur që çmimin t’ia ndajë filmit “The Shape of Water”.

Në konkurrim në këtë kategori ishin filmat:

Call Me By Your Name

Darkest Hour

Dunkirk

Get Out

Lady Bird

Phantom Thread

The Post

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

TË GJITHA LAJMET NGA CEREMONIA 'OSCAR 2018' TË GJITHA LAJMET NGA CEREMONIA 'OSCAR 2018'

/Telegrafi/

(Foto: Getty Images)