LAJMI I FUNDIT:

Sezoni i ri i serialit “The Crown” sjell princeshën Diana dhe Margaret Thatcher

Sezoni i ri i serialit “The Crown” sjell princeshën Diana dhe Margaret Thatcher
Emma Corrin në rolin e princeshës Diana (Foto: Netflix)

Muaji nëntor ka sjellë sezonin e ri të serialit të popullarizuar, “The Crown”, i cili në tri sezonet e mëparshme ka treguar historinë e familjen mbretërore.

Reklama

Në dhjetë episodet e reja shfaqet edhe princesha Diana, si edhe Margaret Thatcher, të cilat kanë tërhequr interesim të madh te shikuesit.

Seriali tregon ngjarjen ndërmjet viteve 1979-1990 duke sjellë dramën politike gjatë kohës sa Thatcher ishte kryeministre e Britanisë së Madhe.

Shikuesit mund ta shohin takimin e parë të princit Charles me princeshën Diana, martesën e tyre, lidhjen e princit me Camilla Parker Bowles, udhëtimet e shumta dhe shumëçka tjetër.

Episodet e reja shfaqin edhe Michael Fagan, njeriun që në korrik të vitit 1982 kishte hyrë në Pallatin Buckingham për të folur me mbretëreshën.

Emma Corrin luan rolin e Dianaas, kurse rolin e Margaret Thatcher e portretizon Gillian Anderson. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Kylie Jenner dhe Timothée Chalamet kapen së bashku?

Kylie Jenner dhe Timothée Chalamet kapen së bashku?

Magazina
Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri vazhdojnë të publikojnë fotografi atraktive nga pushimet e përbashkëta në Egjipt

Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri vazhdojnë të publikojnë fotografi atraktive nga pushimet e përbashkëta në Egjipt

Magazina
Dua Lipa shfaqet elegante dhe provokuese në kostumin e kaltër dhe metalik të

Dua Lipa shfaqet elegante dhe provokuese në kostumin e kaltër dhe metalik të "Versace"

Magazina
Bashkëshortja e Albatrit Muqiqit, Egzona shkëlqen me aksesorë e 'Altinbas Kosova'

Bashkëshortja e Albatrit Muqiqit, Egzona shkëlqen me aksesorë e 'Altinbas Kosova'

Magazina
Kalo në kategori