Sevilla eliminon Atletico Madridit, kalon në gjysmëfinale

Vicenzo Montella ka bërë një hap të madh me Sevillan e tij, duke arritur ta mposht Atletico Madridin për herë të dytë me radhë në Kupën e Mbretit.

Ndeshja u mbyll me rezultat 3-1, ndërsa Sevilla e dominoi ndeshjen nga fillimi në fund.

Ndeshja nisi me një gol të shënuar në minutën e parë nga Sergio Escudero.

Atletico u kundërpërgjigj me golin e shënuar nga Antoine Griezmann  në minutën e 13-të.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Në pjesën e dytë Evfer Banega dhe Pablo Sarabia, mbyllën cdo dilemë për këtë ndeshje.

Edhe në ndeshjen e parë Sevilla kishte shënuar fitore me rezultat 2-1 dhe me rezultat të përgjithshëm 5-2 kalon tutje. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës