Barcelona ka fituar në udhëtim te Sevilla me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të në La Liga.

Ekipi i Ronald Koeman ka vazhduar serinë pozitive dhe ngjitjen në tabelë, duke siguruar një fitore të madhe në Ramon Sanchez Pizujan.

Golat në këtë fitore për katalunasit u shënuan nga Ousmane Dembele (29’) dhe Lionel Messi (86’).

Barcelona merr një fitore të madhe në udhëtim te Sevilla dhe ngjitet në pozitën e dytë në La Liga Barcelona merr një fitore të madhe në udhëtim te Sevilla dhe ngjitet në pozitën e dytë në La Liga

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht kapiteni Messi, i cili pas golit dhe asistimit u notua me 8.4.

Në anën tjetër nota më e ulët e ndeshjes shkoi për mesfushorin vendas, Alejandro Gomez që u vlerësua me notë 6.1.

Notat e lojtarëve:

/Telegrafi/