LAJMI I FUNDIT:

Serbët në Mal të Zi marshojnë në mbështetje të presidentit rus Vladimir Putin

Serbët në Mal të Zi marshojnë në mbështetje të presidentit rus Vladimir Putin

Me thirrjet “Serbët në Mal të Zi, rusët në Ukrainë” që nga mbrëmë në disa qytete të Malit të Zi është duke u mbajtur marshimi në mbështetje të agresionit ushtarak rusë në Ukrainë.

Reklama

Qytetarët kanë dal hapur pro presidentit rus Vladimir Putin.

Sipas analistit malazez, Ljubomir Filipoviq, serbët ëndërrojnë skenarin ukrainas në Mal të Zi.

Kritika të ashpra për Serbinë pasi nuk iu bashkua sanksioneve të vendosura ndaj Rusisë
Lexo po ashtu Kritika të ashpra për Serbinë pasi nuk iu bashkua sanksioneve të vendosura ndaj Rusisë

“Është e qartë për ne se në Serbi dhe Mal të Zi ëndërrojnë për skenarin ukrainas në vend. Prandaj është hipokrite sot të dëgjosh disa njerëz nga Beogradi dhe Evropa në mbështetje për fatin e Ukrainës dhe deri dje e relativizuan të njëjtin kërcënim duke mbështetur qeverinë në largim dhe URA-në”, shkruan Filipoviq.

“Nikshiq, sonte në Mal të Zi. ‘Serbët në Mal të Zi, rusët në Ukrainë’. Këta përfaqësues të popullit përbëjnë shumicën në parlamentin malazez me ndihmën e Të Gjelbrit Evropian dhe partnerëve lokalë të Viola von Cramon dhe URA”, shton ai. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

Botë
Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Amerika
Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Evropa
Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Evropa
Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Evropa
Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Evropa
Kalo në kategori